Історія пауерліфтингу на Дніпропетровщині - Днепропетровская областная федерация пауэрлифтинга
Статьи о спорте и пауэрлифтинге

Сьогодні існують 13 організацій пауерліфтингу, що називають себе міжнародними і проводять чемпіонати світу та реєструють рекорди світу. Серед всіх федерацій найбільш відомою, популярною та представницькою залишається Міжнародна федерація пауерліфтингу (IPF), до якої належить і Федерація пауерліфтингу України (ФПУ). IPF залишається єдиною міжнародною організацією пауерліфтингу, що є членом Асоціації Всесвітніх ігор і Генеральної Асамблеї Міжнародних Спортивних Федерацій.

У 2004 р. IPF отримала визнання Міжнародного спортивного комітету та, відповідно до антидопінгової політики IPF, підписала кодекс WADA, що дієвими заходами на шляху визнання пауерліфтингу олімпійським видом спорту. Станом на 1 жовтня 2007 р. членами IPF стали 108 країн Європи Америки, Азії й Африки.
В Україні пауерліфтинг порівняно молодий вид спорту, проте його популярність зростає з кожним роком. Датою народження українського пауерліфтингу можна вважати 13–14 лютого 1988 р. коли проведено перші офіційні республіканські змагання з атлетизму (силового триборства) у м. Вінниці, у яких взяли участь спортсмени з 17 міст України. Облік чемпіонатів України з пауерліфтингу прийнято вести з Першого Офіційного чемпіонату УРСР з силового триборства, що відбувся 14–18 січня 1989 р. у м. Горлівка. У змаганнях взяли участь 85 атлетів з 15 областей.

6 листопада 1990 р. Держкомспорт СРСР прийняв постанову „Про визнання пауерліфтингу як виду спорту” і, починаючи з 1991 р., силове триборство перейменоване на міжнародний манер powerlifting. Створюється Федерація пауерліфтингу СРСР.

17 березня 1991 р. у м. Київ на Установчій конференції створюється Федерація пауерліфтингу України (ФПУ ).

Збірна команда України з пауерліфтингу є однією з найсильніших в світовій та європейській першості. Приймаючи участь на світових чемпіонатах, атлети нашої держави демонструють високу техніку виконання вправ і феноменальні результати.

Офіційна історія пауерліфтингу на Дніпропетровщині розпочалась з 1989 року, коли було проведено перший чемпіонат області. 5 листопада 1999 р. було зареєстровано Дніпропетровську обласну федерацію пауерліфтингу, що означало легальне існування даного виду спорту в області й підтримку з боку управління з питань молоді та спорту Дніпропетровської облдержадміністрації.
Сьогодні важко згадати імена всіх перших чемпіонів, значна кількість з яких були штангісти. Обладнання помосту не відрізнялось нічим особливим: і лавка для жиму, і стійки для присідання м’яко кажучи «не відповідали світовим стандартам» навіть того часу. Екіпіровка учасників теж була досить простою: звичайне спортивне трико та м’які бинти. Через нестачу суддів суддівські бригади іноді комплектувалися з самих учасників змагань.

На даний момент матеріально-технічна база спорткомплексів регіональних осередків ДОФП включає обладнані помости для проведення змагань, сучасні стійки для присідання, спеціалізовані лави для жиму. Провідну роль в модернізації обладнання відіграють тренера й самі спортсмени. На змаганнях атлети також виступають в охайних спортивних трико, футболках, а також у спеціалізованих бинтах для колін та зап’ясток, напіврукавках для жиму, трико для присідання тощо. Змагання проводяться з використанням сучасної комп’ютерної техніки, програмного забезпечення та обладнання, за допомогою чого можна побудувати тактику й стратегію боротьби спортсменів на помості. Всі змагання обслуговують чітко підібрані бригади суддів з дотриманням правил змагань й регламенту. Корисна інформація, протоколи, нормативні акти, рекорди та ін. оперативно оприлюднюються на офіційному сайті ДОФП.

Всім цим досягненням і перемогам передувала більше ніж 20-річна важка й кропітка робота провідних тренерів та керівництва ДОФП, в результаті чого сьогодні збірна команда Дніпропетровської області є однією з найсильніших в Україні з пауерліфтингу.

Функціонування ДОФП забезпечується продуктивною та злагодженою роботою регіональних осередків та провідних комітетів.

Христов Дмитрий - Мастер Спорта Украины по пауэрлифтингу, тренер с более чем 10-летним стажем. Имеет профильное спортивное образование.

Волошина (Хлебодарова) Ирина - Мастер Спорта Украины Международного класса по пауэрлифтингу, тренер по пауэрлифтингу, профильное спортивное образование.

Коряка Евгений - Мастер Спорта Украины по пауэрлифтингу, тренер по пауэрлифтингу, профильное спортивное образование.

6119
Приседания — одно из базовых спортивных упражнений (в том числе в пауэрлифтинге и культуризме); выполняющий упражнение приседает и затем встаёт, возвращаясь в положение стоя. Приседание считается одним из важнейших упражнений не только в силовом спорте, но и в общефизической подготовке, а также используется в качестве подсобного упражнения в процессе подготовки спортсменов практически всех спортивных дисциплин. Для улучшения результатов в приседаниях используйте протеин Биос Техмолпром.

6158
Жим лёжа — базовое физическое упражнение со свободным весом. Выполняющий упражнение ложится на скамейку, опускает гриф до касания с грудью и поднимает до полного выпрямления в локтевом суставе. Используется в бодибилдинге как упражнение для развития больших и малых грудных мышцтрицепсов и переднего пучка дельтовидной мышцы.

A35KF8mhG2g
Становая тяга — базовое (многосуставноеупражнение, выполняемое обычно со штангой, а также с гантелью или гирей, удерживаемыми между ног обеими руками. Используется как общий элемент физической подготовки и является одной из соревновательных дисциплин в таких видах спорта как пауэрлифтинг и силовой экстрим, применяется также и бодибилдерами для укрепления мышц поясницы, что позволяет в приседаниях лучше прокачивать ноги.

ПриседанияЖим лежаСтановая тяга